Poradnik eksperta

Data: 24/05/2012 Autor: Agnieszka Sabat, Sodexo Motivation Solutions

Karta Lunch Pass – motywacja ze smakiem

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracodawców pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników to duże wyzwanie. Pomóc może dobrze dopasowany do potrzeb zatrudnionych system motywatorów pozapłacowych uwzględniający niestandardowe rozwiązania takie jak przedpłacona Karta Lunch Pass oferowana przez Sodexo Motivation Solutions.

Dofinansowanie posiłków dla pracowników to coraz bardziej popularne wśród pracodawców świadczenie pozapłacowe. Taką formę długofalowej motywacji stosuje aż 12,4% firm przebadanych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Motivation Solutions. Część z nich wybiera nowoczesne rozwiązania elektroniczne takie jak przedpłacona Karta Lunch Pass. Karta idealnie wpisuje się w potrzeby tych pracowników, którzy mają w zwyczaju jadanie posiłków poza biurem. Jest to również niezwykle skuteczny i efektywny kosztowo sposób na budowanie lojalności zatrudnionych – ciepły posiłek w pracy to więcej sił i motywacji do działania.

Apetyt na promocje

Dzięki Karcie Lunch Pass pracodawcy mogą zaoferować pracownikom dostęp do różnorodnych posiłków w dogodnym dla nich miejscu i czasie. Jednocześnie zyskują pewność, że przekazane na Karcie środki zostaną wydane zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli na posiłki. Kartą można bowiem płacić w tysiącach restauracji, barów i kawiarni w całej Polsce. To jedyna Karta dostępna na polskim rynku, której towarzyszy pakiet tak atrakcyjnych promocji sięgających nawet do 40% w ponad 390 punktach gastronomicznych należących do programu partnerskiego Lunch Pass w całym kraju. Promocje obowiązują zarówno w ogólnopolskich sieciach restauracji takich jak Burger King, KFC czy pizzerie Dominium i Pizza Hut, ale i w wielu popularnych, warszawskich restauracjach, jak specjalizująca się w kuchni bałkańskiej Banja Luka, kresowa Kamanda Lwowska czy kultowe już Szpilka i Szpulka na Placu Trzech Krzyży.

Dzięki opcji geolokalizacji dostępnej na dedykowanej Karcie stronie www.lunchpass.sodexo.pl, pracownicy mogą łatwo zlokalizować najbliższe miejscu ich pracy punkty, gdzie z Kartą Lunch Pass zapłacą mniej za posiłki. Punkty oferujące promocje znajdują się w centrum miasta lub w pobliżu biurowców, aby zatrudnieni mieli do nich jak najbliżej w porze lunchu. Na stronie www.lunchpass.sodexo.pl użytkownicy Kart znajdą również szczegółowe informacje o wszystkich promocjach wraz z ich wyszukiwarką. Strona ułatwia także zarządzanie środkami dostępnymi na Karcie. Unikalną ofertą na rynku jest możliwość samodzielnego doładowania Karty przez pracownika – dzięki temu może on korzystać z promocji towarzyszących Karcie także po wyczerpaniu środków przekazanych przez pracodawcę.

Smacznie i z zyskiem

Karta Lunch Pass jest ceniona przez pracodawców również ze względu na korzystne rozwiązania podatkowe. Wartość środków przekazanych na Karcie stanowi dla zakładu pracy koszt uzyskania przychodu i jest wolna od składki ZUS do wysokości 190 złotych miesięcznie na jednego zatrudnionego. Dzięki takiemu rozwiązaniu rocznie pracodawca oszczędza na stu pracownikach ponad 45 000 złotych. Korzystanie z Karty Lunch Pass pozwala więc pracodawcy znacznie zoptymalizować koszty. Zwolnienie ze składki ZUS to również oszczędności dla pracowników.

Prosto i wygodnie

Karty Lunch Pass są łatwe w obsłudze i pomagają zaoszczędzić czas na ich dystrybucji. Pracodawca doładowuje je jednym przelewem, a kolejnych zasileń może dokonywać wielokrotnie i na różne kwoty, eliminując konieczność każdorazowej dystrybucji świadczeń wśród pracowników. Przekłada się to w dużej mierze na oszczędność czasu, szczególnie istotną dla dużych przedsiębiorstw. To również ułatwienie dla firm, które zatrudniają pracowników w terenie, z Karty Lunch Pass można bowiem skorzystać również w delegacji czy na spotkaniu z Klientem.